Úkoly pro nemocné

Středa 21.2.

Slabikář str. 50

Písanka str. 50, 51

Úterý 20.2.

Slabikář str. 49, 53, 54

Písanka str. 49, 50 (3 řádky)

Matematika - hodně jsme procvičovali sčítání, odčítání a rozklad do 9, do učebnice jsme nepracovali

malý Matýsek str. 42

Prvouka str. 40 (úraz a nemoc)

Pondělí 19.2.

Slabikář str. 48, 51, 52

Písanka str. 48

Matematika str. 42/1, 2 a 43/1

2024-02-19

Masopustní pozdrav

Všechny vás po delší době zdravím!

Bohužel i u nás doma řádily bacily, tak proto ta delší odmlka a absence úkolů tady na webu. Doufám, že z mé strany bude už vše jako dřív. Jak víte, v naší třídě se střídaly paní vychovatelky, se kterými jsem byla v kontaktu a z domova je trošku "úkolovala" :-). Děti se věnovaly tématu masopust, který jsme dneska zakončili společným třídním klaunem, na kterém pracovaly všechny děti - jen ten čas je neúprosný a nestihli jsme vše tak, jak jsem si naplánovala. 

Ve čtvrtek a pátek jsme se také více zaměřili na opakování. Chtěla jsem si poslechnout čtení a také zjistit, jak si děti upevnily numeraci do 9. Na té matematice ještě v příštím týdnu určitě zapracujeme. Některým dětem ta devítka ještě úplně do hlaviček nevlezla... A co se týká čtení, prosím, určitě o víkendu s dětmi čtěte. Máme nový typ slov (MYŠ-KA, ZOR-KA, VE-VER-KA) a je třeba to trošku procvičit. Nás příští týden nečeká žádné nové písmenko, dokončíme první Slabikář a budeme hodně procvičovat - jak čtení, tak i skládání slov, vět, mám připravené všelijaké hry a činnosti na upevnění písmen. A pomalu se budeme loučit s velkou tiskací abecedou, protože od dalšího dílu Slabikáře už budeme pracovat převážně s malými písmenky. Ale průběžně s dětmi s malou abecedou pracujeme a zatím jsem u nikoho nezaznamenala větší problém ...   V prvouce jsme dneska začali téma nemoc x úraz. 

Dále prosím, jestli by děti mohly během příštího týdne každý donést jednu krabici papírových kapesníků. Díky velké četnosti smrkajících dětí jsme dneska rozdělali poslední balení. 

A teď již vám všem přeji krásný, skoro jarní víkend a nemocným dětem brzké uzdravení :-). 

VB

2024-02-16

Úkoly pro marody

Pátek 16.2.

Slabikář str. 47

Matematika str. 40, 41

Čtvrtek 15.2.

Slabikář str. 46 jsem znovu četli a 47/1

Písanka str. 47

Matematika str. 40/1, 2

Omlouvám se za pondělní a úterní výpadek úkolů.... Od zítra již budu ve škole, tak bude vše jako dřív, doufám :-)))

Učení do středy 14.2. včetně:

Slabikář do str. 46 včetně

Písanka do str. 46 včetně

malá Agátka do str. 55 vč.

Matematika do str. 39 vč.

malý Matýsek do str. 40 vč.

2024-02-14

Pololetí

Od středečního rána byly děti jako na trní a nemohly se dočkat svého prvního vysvědčení. Trošku jsme zavzpomínali na úplně první školní den, zhodnotili jsme celé pololetí (děti rozhodně nešetřily chválou :-) ) a nakonec se poslední hodinu dočkaly. Chvála byla na místě, vysvědčení dopadlo na výbornou. Za celé pololetí děti udělaly obrovský kus práce! Velký dík patří i vám, rodičům, za vzornou domácí přípravu s dětmi. Teď malý zasloužený odpočinek a vzhůru do druhého pololetí. 

Příští týden ve čtvrtek nás čeká ještě jedno BRUSLENÍ (pokud nebude pršet). Info pošlu zase na Bakaláře, ale vše bude stejné jako při předchozí akci. 

Krásný víkend všem! VB

PS: Moooc děkuji za dárečky a omlouvám se, tentokrát bez fotky...

2024-02-02

Lednové shrnutí

Tento týden nás do školy chodilo opravdu málo, takže jsme měli takový komornější a klidnější týden.. Čímž zdravím všechny nemocné a doufám, že se v pondělí již uvidíme.  Ve třídě byl totiž nezvyklý klid a to nemluvím o tělocvičně, kdy ve středu cvičilo asi 10 dětí :-))). 

V pondělí jsme pomocí tučňáků vyvodili číslici 8, které se děti již předem obávaly a myslím, že se všem psaní osmičky daří. Proběhla dvoudenní detektivní pátračka a ve čtvrtek jsme vyráběli vlněnou bambuli (doufám, že ji všechny děti v pořádku donesly na ukázku domů :-))). Opravdu se snažily, práce je bavila a jedna bambule byla málo, tak doufám, že jsem teď nepotrestala vás a nemusíte doma motat vlnu... O:-) Jinak děti opravdu moc chválím - čtení je skvělé, z čehož mám velkou radost a teď jsou děti pohlceny psaním do písanky... Nic jiného by dělat nemusely a chtějí jen psát (až asi na 4 děti, které to třídní nadšení nesdílí :-))). 

Ve středu si rozdáme výpis z vysvědčení za 1. pololetí, tak ať si děti přinesou desky :-). Snad budou všechny děti potěšeny svým úspěchem (nebo Vaším??? :-)))

A v úterý nebude kroužek angličtiny, děti půjdou normálně do družiny. 

Přeji vám všem krásný víkend a v pondělí snad již bez bacilů 

Vendula Budinová

2024-01-26