Den na Živé zahradě

V pátek 21. 6. proběhne Den na Živé zahradě. Program zajišťuje Zelený dům Chrudim, David Breiter (motylkove.cz) a Český svaz ochránců přírody Pardubice. Týká se vybraných tříd viz. příloha.

2019-06-17

Kroužky při SPŠCH opět od září

Kroužky v rámci spolupráce ZŠ a SPŠCH jsou pro letošní školní rok minulostí. Pokračujeme v září. Poslední kroužek jsme si v horkém dni pořádně užili. Foto ve fotogalerii.

2019-06-14

Absolventské práce

Každým rokem začátkem června prezentují žáci 9. ročníků své absolventské práce zaměřené na libovolné téma. Letos své nejlepší práce předvedla Kristýna Jeníčková, která zpracovala téma kochleární implantát, dále Jiří Bitnar, který zaujal svou hokejbalovou kariérou, Zuzana Matějová nás provedla zákulisím Východočeského divadla a Eliška Martinková prezentovala svou lásku ke zvířatům skrze Oboru Žleby, kde pomáhá například s handicapovanými zvířaty. K vidění byla i další zajímavá témata. Například chov gekončíka nočního, BMX freestyle s názornou ukázkou nebo populární airsoft. Foto zde.

2019-06-12

7 divů Pardubicka

Do pátku 14.6. máte možnost navštívit v budově Krajského úřadu výstavu žáků ZŠ Svítkov s názvem 7 divů Pardubicka. Svým hlasováním pak můžete rozhodnout, který z 19 projektů si tento přívlastek ponese.

2019-06-10

Mixle opět ve Svítkově

V  minulém týdnu odehrála kapela Mixle v Piksle tradiční koncert pro děti z 1. stupně a mateřských škol. Frontman kapely Márdi se vrátil na půdu školy, kde před nějakou tou dobou :) seděl ve školní lavici. Počasí se konečně umoudřilo a po propršeném týdnu nám krásně k muzice svítilo slunce. Pro 9. B pak kluci zahráli na rozloučenou s povinnou školní docházkou pár písní z repertoáru jejich domovské kapely - Vypsané fixy. Foto a video zde.

2019-06-06