Květnové info

Dobrý den všem, ozývám se po týdenní odmlce, za což se omlouvám. Ve škole opravdu pilně pracujeme, abychom do konce školního roku stihli vše dle plánu (zatím to tak vypadá :-)).

Příští týden bude opravdu pestrý.

  • V pondělí mají přijet zkontrolovat nohy a chůzi, tedy kdo ještě neposlal papír a má zajem, zítra je poslední možnost.
  • V úterý nás čeká projekt ke 100. výroční školy. Za úkol máme vytvořit přání škole do dalších 100 let. Již jsme na tom pracovali v minulých hodinách VV a PČ, takže v úterý to určitě stihneme dokončit.. Děti přijdou normálně do školy s aktovkou. Myslím, že se chvilku stihneme i učit :-))). 
  • A v pátek 24.5. se snad počasí umoudří a budeme se konečně fotit. Peníze na fotky budou děti nosit až při předávání fotek - to Vás budu informovat. Jen prosím, aby děti s Vámi měly domluveno, zda se mohou fotit v nějaké skupince přátel. 
  • Následující týden ve čtvrtek 30.5. pojedeme na výlet do Bylandie. Od pondělí budu vybírat 400Kč (vstup + záloha za bus - cena je trošku upravena). Bližší info napíši příští týden.

Děti moc chválím a opravdu jsem nadšená ze čtení, ale vlastně i počítání a psaní. Naše cesta první třídou se blíží ke konci, tak prosím ještě vydržme :-). VB

2024-05-18

Čarodějnický rej

V úterý naši třídu ovládli malé čarodějnice a malí čarodějové. Pro děti jsem měla připravený menší projekt na dané téma a myslím, že si děti práci užily - vyluštily jméno čarodějnice, hledaly pak její jméno v různých podobách, zamyslely se nad jejími vlastnostmi a nakonec "míchaly" různé lektvary dle zadaných ingrediencí. Poté svou práci prezentovaly ostatním... více informací musíte zjistit od svých dětiček :-). 

Jinak stále pilně pracujeme. Pomalu a jistě dokončujeme písmenka. V nejbližších dnech dětem rozdám poslední díl Písanky a Slabikáře - pojedeme chvilku oba Slabikáře současně.  Ve třetím díle bude hodně čtení, tak aspoň bude co procvičovat. Naše velké téma jsou teď hodiny. Tento týden jsme přidali i čtvrt a třičtvrtě. Ve škole to dětem docela šlo, klidně můžete ťuknout i doma :-). A některé děti se ještě musí doučit měsíce. 

Příští týden v úterý jedeme do divadla, proto prosím o 70Kč, které vyberu v pondělí. Další info k úterku pošlu na Bakaláře . Hned po příjezdu z divadla se ještě budeme fotit, info o cenách posílala paní ředitelka na Bakaláře. A ještě připomínám příští týden prodej herních karet do Sportovního parku. 

K fotkám přikládám i nabídku na kroužek, která nám tento týden přišla. 

Přeji všem krásný víkend, VB

2024-05-03

Výprava za duhou

Ve středu jsme se zúčastnili výukového programu v pardubických Automatických mlýnech. Doufám, že Vám doma děti něco povyprávěly, protože to bylo moc hezky zpracované a poutavě připravené. Děti si vyzkoušely na vlastní kůži, jak vzniká duha, pohrály si na sférickém hřišti a pak nás paní lektorka ještě vzala na projekci o sluneční soustavě, což teda byla naprostá paráda, děti ani nedutaly :-) Cena za účast na programu je 44Kč (děti si dnes samy zapsaly svůj první vzkaz do notýsku). A moc prosím, dejte pozor na finanční zůstatky pardubických karet (zase měl někdo nulu a jel na černo). 

Jinak dále velmi pilně pracujeme, ať vše do prázdnin stihneme. Teď máme náročnější téma v prvouce - čas. Aktuálně se učíme měsíce. Prosím, kdo ještě neumí vyjmenovat, aby se doučil. A trénujeme čas na papírových hodinách,  zatím celá hodina a půl. Moc by nám při práci pomohlo, kdybyste to občas s dětmi procvičili i doma. 

Mějte krásný víkend, VB 

2024-04-26

Páteční shrnutí

Dobrý den, tento týden jsme opět hooodně pracovali. Mám velkou radost ze čtení, jak ve Slabikáři,  tak i na tištěných listech. Trénujeme i další práci s textem. V matematice jsme poslední dva dny pracovali se čtvercovou sítí, kam jsme dle přesných souřadnic zakreslovali obrázky. Děti tahle aktivita moc bavila, tak pokud by Vám doma zbyla chvilka času, doporučuji hru Lodě. A největší hit tohoto týdne byla práce se stavebnicí Seva. Ač děti měly na práci skoro 2 hodiny, i tak to bylo málo :-))) Ale díla vznikla krásná, posuďte sami. 

Domácí úkol na víkend děti žádný nemají, ale prosím aspoň o chvilku čtení ve Slabikáři nebo malé Agátce kdekoliv u písmene Ch. 

V prvouce jsme začali téma čas. Děti budou potřebovat papírové hodiny (k zakoupení kdekoliv v papírnictví) a budeme se učit vyjmenovat i měsíce v roce. 

Ve středu 24.4. půjdeme do Mlýnů na program Výprava za duhou, bližší info pošlu na Bakaláře v pondělí.

Krásný víkend, VB

2024-04-19

Hezký víkend

Moc děkuji za hojnou účast na třídních schůzkách, kde bylo snad vše řečeno :-). 

A dětem jsem slíbila poslat odkaz na čapí hnízdo, které sledujeme ZDE

Krásný víkend, VB

2024-04-12