Krásné Velikonoce

Přeji vám všem veselé prožití velikonočních svátků a dětem bohatou koledu! Moc se na Velikonoce těší. 

Na prázdniny jsem jim bohužel musela dát kromě čtení i domácí úkol z písanky, což ale zvládnou děti samy bez Vaši pomoci :-). Moc prosím, aby se děti během prázdnin koukly i na čtení. Dala jsem jim dneska ještě jeden čtecí list, aby opravdu měly kde procvičovat. Mohou číst kdekoliv ve Slabikáři, v malé Agátce na stránkách c Č, případně i ty čtecí listy - koho už nebaví číst jen sloupečky se slovy. Některé děti musí trošku s tím čtením zabrat. 

Krásné jarní dny, VB

2024-03-27

Březen - měsíc knihy

Ve středu nás navštívila cestovatelka a spisovatelka Marie Šnajdrová, která dětem představila knihu Papuchalk Isgrín. Celý program byl velmi poutavý a zpracovaný tak, aby děti vtáhl do příběhu. Seznámily se nejen s ostrovem Island, kolonií papuchalků, ale i s celým procesem vzniku knihy. Myslím, že si to děti moc užily! 

Děti moc chválím, pěkně pracují. Máme velký skluz s učivem, tak jsem trošku omezila tvořivé a herní aktivity, aby jsme do konce první třídy vše stihli dle plánu. Děti mají na víkend jen čtení a odpočívání :-). Příští týden nás čekají jen tři dny a pak velikonoční prázdniny. 

Krásný víkend všem... 

VB

2024-03-22

První pomoc v naší třídě

Hodinami prvouky nás více jak měsíc provází téma Člověk... A trošku jsme se zasekli u úrazů a nemocí, o čemž jsem Vás již informovala minulý týden. A protože jsem chtěla tohle téma s příchodem jara nějak pěkně zakončit,  sehnala jsem resuscitační figurínu a tak měly všechny děti možnost si vyzkoušet masáž srdce dospělé osoby. Můžete se zeptat doma dětí, jaká to byla makačka. A že někdo pracoval opravdu ze všech sil :-))) 

Děti velmi chválím. Celý týden vzorně pracovaly. Celkově jako třída moc pěkně čtou - někdo už bez slabikování s velmi pěknou intonací a někdo musí ještě trénovat. Každopádně stále prosím všechny, aby pravidelně doma četly! Budu do čtení již více zařazovat různé čtecí listy, hlavně pro čtenáře. Již přečtené listy si mohou děti nechat doma, aby to nenosily pořád tam a zpátky a třeba za dva týdny se k tomu můžou doma zase vrátit a přečíst si to. 

Přes víkend se mají děti naučit básničku Sněženka. Stačí 1. sloka, ale většina se dušovala, že se naučí celou, tak jsem v pondělí zvědavá :-))). Lísteček s básničkou si děti měly vložit do žákovské knížky. Ale raději jsem báseň vložila do předchozího příspěvku úkoly pro marody. 

A protože je březen měsícem knihy, čeká nás hned po jarních prázdninách beseda se spisovatelkou a cestovatelkou Marií Šnajdrovou o knize Papuchalk Isgrín.  Proto budu příští týden vybírat od dětí 60Kč.

Přeji všem krásný a pohodový víkend

VB

2024-03-01

Páteční shrnutí

Celý tento týden nás provázelo téma z hodin prvouky - úraz a nemoc. Nejprve jsme si o všem povídali, pracovali jsme s obrázky různých úrazů a nemocí, hráli jsme si scénky z dětské ordinace a cvičně jsme si i přivolávali záchranku k namodelovanému úrazu na kole. Ač téma je to vážné, myslím, že si ho děti užily a u některých situací a scének jsme se opravdu pobavili :-))) Samozřejmě jsme museli kouknout i na nějaká připravená videa a písničky (bez toho by to nešlo :-)) a celý tento program jsme v pátek zakončili malbou svého vymyšleného bacila (na základě obrázkové prezentace bakterií a virů) a vymýšlením jeho jména. Děti se práce ujaly teda s velkým nasazením a výsledkem je krásná bacilová nástěnka, kterou jsem vám v pátek zapomněla vyfotit (tak snad si v pondělí vzpomenu :-)). 

Ale pracovali jsme i v dalších hodinách. Po mé absenci jsme teda hodně opakovali a procvičovali. Potřebovala jsem se ujistit, že děti všemu rozumí a zvládají. Dětem jsem připravila několik nových her a detektivní pátračku na pokračování. Tu jsme ukončili v pátek a odměnou za její vyřešení děti dostaly další díl dlouho očekávaného a od pondělí vyproseného slabikáře :-))). Radost byla veliká. Děti moc chválím, celý týden jsme si užili. Krásný víkend vám všem. 

VB

2024-02-23

Masopustní pozdrav

Všechny vás po delší době zdravím!

Bohužel i u nás doma řádily bacily, tak proto ta delší odmlka a absence úkolů tady na webu. Doufám, že z mé strany bude už vše jako dřív. Jak víte, v naší třídě se střídaly paní vychovatelky, se kterými jsem byla v kontaktu a z domova je trošku "úkolovala" :-). Děti se věnovaly tématu masopust, který jsme dneska zakončili společným třídním klaunem, na kterém pracovaly všechny děti - jen ten čas je neúprosný a nestihli jsme vše tak, jak jsem si naplánovala. 

Ve čtvrtek a pátek jsme se také více zaměřili na opakování. Chtěla jsem si poslechnout čtení a také zjistit, jak si děti upevnily numeraci do 9. Na té matematice ještě v příštím týdnu určitě zapracujeme. Některým dětem ta devítka ještě úplně do hlaviček nevlezla... A co se týká čtení, prosím, určitě o víkendu s dětmi čtěte. Máme nový typ slov (MYŠ-KA, ZOR-KA, VE-VER-KA) a je třeba to trošku procvičit. Nás příští týden nečeká žádné nové písmenko, dokončíme první Slabikář a budeme hodně procvičovat - jak čtení, tak i skládání slov, vět, mám připravené všelijaké hry a činnosti na upevnění písmen. A pomalu se budeme loučit s velkou tiskací abecedou, protože od dalšího dílu Slabikáře už budeme pracovat převážně s malými písmenky. Ale průběžně s dětmi s malou abecedou pracujeme a zatím jsem u nikoho nezaznamenala větší problém ...   V prvouce jsme dneska začali téma nemoc x úraz. 

Dále prosím, jestli by děti mohly během příštího týdne každý donést jednu krabici papírových kapesníků. Díky velké četnosti smrkajících dětí jsme dneska rozdělali poslední balení. 

A teď již vám všem přeji krásný, skoro jarní víkend a nemocným dětem brzké uzdravení :-). 

VB

2024-02-16