Pátek 8. 9. 2023

Máme za sebou první týden :). Seznámili jsme se s novými kamarády, určili jsme si základní pravidla, jak se budeme ve škole chovat a začali jsme pracovat do našich pracovních sešitů. Zvládli jsme vše, co jsme měli v plánu, občas nějaký problém se sice objevil, ale vše jsme vyřešili. Příští týden se již budeme učit podle rozvrhu. Bylo by potřeba, aby už děti měly vše v kufříkách i v košíkách v lavici. Je nutné, aby bylo všechno podepsané. /Zatím ještě není./ Jistě jste již zaregistrovali, že domácí úkoly označujeme červeným puntíkem. Prosím, nedělejte více ani učivo dopředu. Děkuji.

Dnes domácí úkol - Matematika - malý sešit - 1/1spojit a vybarvit spojené obrázky.

V pondělí nás čeká focení a ve čtvrtek nezapomeňte na třídní schůzku.

Učivo pro nemocné:

M - str. 3

ŽA - str.3

Uvol. cviky - str. 4

Prvouka - str. 1, 2

2023-09-08

Čtvrtek 7. 9. 2023

Domácí úkol: ofocený list - vložili jsme do matematiky - vybarvit podle zadání geometrické       tvary  u  robota.

Některé děti neměly dnes domalovanou Agátu v Uvolňovacích cvicích, prosím dodělat.

Učivo pro nemocné:

Matematika - str. 2

ŽA - str. 2

UvolŇovací cviky str. 2, 3

2023-09-07

Středa 6. 9. 2023

Domácí úkol: Uvolňovací cviky str.1 - dovybarvit housenku Agátu /kdo nemá/.

Zítra děti přinesou žákovské knížky - na poslední straně zapsána třídní schůzka, prosím podepsat.

V kufříkách by děti měly mít všechny pomůcky dle seznamu + anilínové barvy, které dostávaly ve škole. Prosím, kdo má tekuté lepidlo, zakupte tubu s bílým tuhým lepidlem. Děkuji.

Úkoly pro nemocné:

Uvolňovací cviky str. 1

Živá abeceda str. 1 - návod dole

Matematika str.1

2023-09-06

Informace k zahájení školního roku

Vážení rodiče, milé děti,

s radostí vás vítám zde v naší „třídě“. Letní prázdniny nám pomalu končí a děti v pondělí čeká jejich velký den – nástup do první třídy. Proto mi dovolte vás všechny na toto slavnostní zahájení školního roku pozvat.

My se ve škole již pilně připravujeme a na naše nové prvňáčky se moc těšíme. Rádi bychom vám poskytli pár informací k prvnímu školnímu týdnu.

ORGANIZACE VÝUKY PRVNÍHO TÝDNE VE ŠKOLE:

pondělí 4.9. slavnostní zahájení - sraz v 7.55 před hlavním vchodem (stará budova). Zde si vás vyzvednou třídní učitelky a odvedou na školní hřiště, kde proběhne slavnostní zahájení. Poté se každá třída přesune se svoji učitelkou do učebny.
          První den přijdou do školy děti s aktovkou a bez přezůvek :-).

úterý 5.9. - 2 vyučovací hodiny  (7.50 - 9.30) Děti přijdou do školy hlavním vchodem (na staré budově). Škola bude otevřena od 7.30.  U šaten budeme na děti čekat a s cestou do třídy jim prvních 14 dní pomůžeme ( přezůvky již s sebou).
od středy 6.9. - 4 vyučovací hodiny (tj. do 11.30) + oběd
Družinové děti půjdou poté do družiny, ostatní děti odcházejí po obědě (příp. bez oběda) hlavním vchodem (stará budova) domů.  Buďte trpěliví, než se v jídelně vše naučíme a sníme oběd, určitě nám to bude chvilku trvat.

Prosíme, aby děti nosily pomůcky (kufřík na VV, věci na TV, ...) průběžně do pátku 8.9. Není nutné nosit vše najednou. Do přílohy pro jistotu přikládám soubor s pomůckami, který jsme rozdávaly v červnu na schůzce.

Prosím, pokud by byla nějaká změna ohledně odchodu Vašeho dítěte ze školy, napiště mi do notýsku vzkaz, např. že v daný den dítě nejde do družiny a odchází po obědě/po vyučování domů samo/s doprovodem. Na děti vždy čekejte u hlavního vchodu u šaten (stará budova). Notýsek děti dostanou první den :)

S dětmi se budeme první týden seznamovat, poznávat nové spolužáky a celkově se adaptovat na školu. Od druhého týdne se již budeme držet rozvrhu.

V prvním týdnu nám můžete nosit přihlášky na kroužek angličtiny, kdo by měl zájem. A dále prosím rodiče, kteří ještě nedali 200Kč na pomůcky (vybíraly jsme v červnu), zda by mohli také v prvním týdnu nosit. Některé pomůcky máme nakoupené :).

V pondělí naviděnou

Vaše třídní učitelka