ŠvP Oucmanice 2022 - čtvrtek

Hitem dnešního dne bylo pečení koláčů ve venkovní peci. Pak jsme se věnovali každodenním činnostem na statku - péči o zvířata, kydání hnoje, hřebelcování osla, dojení krav, vytrhávání plevele a rytí, řezání a sekání dřeva.... Den jsme zakončili opékáním buřtů. Zítra balíme a hurá domů.

2022-05-26

ŠvP Oucmanice 2022 - středa

Celodenní výlet jsme museli z důvodu nepříznivého počasí odložit, tak jsme činnost zahájili v učedně programem Kamarádi.Po desáté hodině jsme vyrazili do terénu Našim cílem bylo městečko Brandýs n/ Orlicí. U přírodní památky Čertova lávka jsme měli velké štěstí a pozorovali jsme mloky v jejich přirozeném prostředí. Cestou zpět jsme se vydali ne běžnou turistickou cestou, ale korytem potoka. Po návratu jsme si vyzkoušeli jedno ze starých řemesel  - drátenictví.

2022-05-25

ŠvP Oucmanice 2022 - úterý

Dnes jsme začali programem Živá a mrtvá voda. Následoval Kompost a život v něm. Po obědě jsme hráli staročeské hry / káča, fazole, tlučení špačků.../.Nejvíce nás dnes zaujalo vyřezávání lžiček.

2022-05-24

ŠvP Oucmanice 2022 - pondělí

Po příjezdu jsme se ubytovali a seznámili s budovou a okolím. Odpoledne jsme měli první dílnu - třídění odpadu a ušili jsme si každý váček na své poklady. Po večeři jsme vyrazili na vycházku k Vyhlídce a k Tiché Orlici. Všichni jsme to bez problémů zvládli.

2022-05-23