Pololetí

Od středečního rána byly děti jako na trní a nemohly se dočkat svého prvního vysvědčení. Trošku jsme zavzpomínali na úplně první školní den, zhodnotili jsme celé pololetí (děti rozhodně nešetřily chválou :-) ) a nakonec se poslední hodinu dočkaly. Chvála byla na místě, vysvědčení dopadlo na výbornou. Za celé pololetí děti udělaly obrovský kus práce! Velký dík patří i vám, rodičům, za vzornou domácí přípravu s dětmi. Teď malý zasloužený odpočinek a vzhůru do druhého pololetí. 

Příští týden ve čtvrtek nás čeká ještě jedno BRUSLENÍ (pokud nebude pršet). Info pošlu zase na Bakaláře, ale vše bude stejné jako při předchozí akci. 

Krásný víkend všem! VB

PS: Moooc děkuji za dárečky a omlouvám se, tentokrát bez fotky...

2024-02-02

Lednové shrnutí

Tento týden nás do školy chodilo opravdu málo, takže jsme měli takový komornější a klidnější týden.. Čímž zdravím všechny nemocné a doufám, že se v pondělí již uvidíme.  Ve třídě byl totiž nezvyklý klid a to nemluvím o tělocvičně, kdy ve středu cvičilo asi 10 dětí :-))). 

V pondělí jsme pomocí tučňáků vyvodili číslici 8, které se děti již předem obávaly a myslím, že se všem psaní osmičky daří. Proběhla dvoudenní detektivní pátračka a ve čtvrtek jsme vyráběli vlněnou bambuli (doufám, že ji všechny děti v pořádku donesly na ukázku domů :-))). Opravdu se snažily, práce je bavila a jedna bambule byla málo, tak doufám, že jsem teď nepotrestala vás a nemusíte doma motat vlnu... O:-) Jinak děti opravdu moc chválím - čtení je skvělé, z čehož mám velkou radost a teď jsou děti pohlceny psaním do písanky... Nic jiného by dělat nemusely a chtějí jen psát (až asi na 4 děti, které to třídní nadšení nesdílí :-))). 

Ve středu si rozdáme výpis z vysvědčení za 1. pololetí, tak ať si děti přinesou desky :-). Snad budou všechny děti potěšeny svým úspěchem (nebo Vaším??? :-)))

A v úterý nebude kroužek angličtiny, děti půjdou normálně do družiny. 

Přeji vám všem krásný víkend a v pondělí snad již bez bacilů 

Vendula Budinová

2024-01-26

Knihovna

Návštěvou knihovny jsme dnes velice pěkně zakončili celý týden. Děti se seznámily s knihou Malý dřevěný robot a polínková princezna, poté jim paní knihovnice přečetla část příběhu a překvapením pro všechny byla aktivita přímo s roboty (OZOBOT -  děti si přály napsat sem ten název, nemohly si ho zapamatovat :-))) Myslím, že děti byly úplně nadšené (a já velmi mile překvapená tak bezva programem). 

Jinak jsme měli celý týden moc pěkný. Moc chválím děti za psaní (někdo se hodně vylepšil) i čtení (tady je potřeba trošku víc potrénovat slova typu - Milan, sysel,  jelen,...). Žádné nové čtení děti nedostaly, mohou číst kdekoliv v malé Agátce. Výroba krmítka pro sýkorky měla ve čtvrtek také velký úspěch, tak doufám,  že krmítka již visí na vašich zahradách. 

Přeji krásný víkend všem a marodům brzké uzdravení (tak málo jako dnes nás od září ještě nebylo ;-) ) 

Vendula Budinová 

2024-01-19

BRUSLENÍ

Jsem moc ráda, že nás ranní mráz od akce neodradil a šli jsme. Děti byly nadšené, sluníčko nám k tomu svítilo a největší zmrzlíci se mohli chodit ohřívat do vytopené buňky. 

Moc všechny chválím a úplně nejvíc naše bruslaře začátečníky, kteří to nevzdali i přes počáteční nezdary. Nakonec bruslili všichni, tak snad to do příště nezapomenou :-). 

2024-01-11

Hezký víkend :-)

Měli jsme s dětmi velmi pěkný start do nového roku. Myslela jsem si, že začneme zlehka a pomalu, ale děti byly jiného ražení, takže jsme do toho opravdu skočili po hlavě. Moc všechny chválím, po prázdninách děti krásně čtou, někomu ty prázdniny opravdu prospěly... 

Příští týden nás čeká bruslení (ještě nemám od všech zprávu o účasti). Snad nám bude přát počasí... 

Krásný víkend všem :-) VB

2024-01-05