Veselé Vánoce

Vážení rodiče a milé děti, 

přeji Vám všem krásné a kouzelné Vánoce, dětem bohatého Ježíška a do nového roku hlavně hodně zdraví (a míru)... 

Celý týden byl už plný očekávání... O učení nemůže být řeč, ale i tak jsme byli pilní a snad nějaké výrobky děti donesly v pořádku i domů. 

O prázdninách si mají děti hlavně odpočinout od školy, užít si volno a dárečky. A pokud by někdy měly děti chvilku času a něco přečetly ve Slabikáři nebo malé Agátce, bylo by to prima! :-) 

Krásné Vánoce a moc děkuji za dárečky... 

Vendula Budinová

2023-12-22

Předvánoční týden

Máme za sebou trošku netypický a rozmanitý týden, který byl plný vánoční nálady. V pondělí v celé škole proběhl ne moc vánoční program o třídění odpadu "Tonda obal". Programem nás provedl pan Honza, který velmi poutavě děti vtáhl do tématu. Děti mohou využít web https://www.tonda-obal.cz/ a své znalosti procvičit. 

V úterý ráno měly děti ve třídě překvapení - vánoční stromeček a "vánoční" posezení v hnízdečkách. Toto uspořádání lavic je pouze dočasné, více jsme se tento týden zaměřili na skupinovou práci a čeká nás ještě nějaké vánoční tvoření, tak se nám tento typ sezení více hodí (reaguji na dotaz rodičů). A musím říct, že dětem to velmi svědčí. 

Jinak jsme tento týden udělali opravdu hodně práce, děti byly skvělé a fakt pilně pracovaly. Jedinou výtku bych měla k psaní v písance. Opravdu nehodnotím písmo, ale díky chybám jsem byla nucela přistoupit k horší klasifikaci. Dětem ale vždy písanky vracím a ukážu, co si mají zkontrolovat a na co si mají dát pozor... 

Ve čtvrtek jsme zkoušeli prostřít stůl a naučili jsme se poskládat ubrousek, děti to moc bavilo a těší se, že prostřou doma vánoční stůl :-). 

Mějte krásný předvánoční víkend 

VB

PS: Během víkendu pošlu na Bakaláře informace k příštímu týdnu (někdo se totiž nekouká sem). A připomínám dárečky pod náš stromeček.

2023-12-15

Bronzový adventní víkend

Tento týden jsme měli opravdu pestrý - v úterý nás navštívil Mikuláš s hojným zastoupením nebe i pekla. Děti byly od rána jako na trní - někteří se nemohly dočkat a jiní měly menší obavy. Nakonec to proběhlo všechno v naprosté pohodě. Popovídali jsme si s Mikulášem, děti zazpívaly písničku a od andílků dostaly "něco na zub". Více fotek z této akce naleznete ve fotogalerii školy zde. Neděste se ošklivých čertů, ti k nám do třídy měli dveře zavřené... A jen tato kouzelná návštěva opustila třídu, byli všichni hrdinové :-))) My jsme si v tento den taky lehce odpočinuli. Trošku jsme si hráli a peklo nám připravilo pár úkolů, jak na papír, tak i na chodbu (abysme se proběhli :-)

A dneska jsme měli taky odpočinkový den. Cesta autobusem proběhla úplně v pohodě (tam i zpět jsme přijeli všichni :-))), pak jsme se doslova proklouzali přes Pernštýňák do Mázhausu... Prohlídla začala povídáním o našich vánočních tradicích, pokračovala do nebe a poté jsme se sklouzli dolů do pekla. Tam jsme strávili opravdu hodně času, protože děti zasypaly pana průvodce hromadou otázek :-). Myslím, že akce byla velmi povedená. 

O víkendu mají děti úkol ze čtení a taky trošku psaní, aby Vám ukázaly, jak jim jde krásně psaní perem. 

Krásný druhý advetní víkend Vám i dětem :-) VB

2023-12-08

Zimní nadílka a poděkování za účast na zpívání - EDIT

OPĚT MÁM ZPRÁVU, ŽE MÁME VE TŘÍDĚ VŠI. PROHLÉDNĚTE DĚTEM VLASY, PROSÍM... (jsem to ve čtvrtek zakřikla :-( )

 

Prvně bych chtěla moc poděkovat za účast na rozsvícení vánočního stromečku a krásné vystoupení :-). Ačkoliv vím, že to nebylo moc slyšet (jako prý každoročně), dětem se vystoupení moc povedlo. A to nám bylo opakovaně slibováno, že to letos bude opravdu dobře ozvučené.... A marodům, kteří se nemohli zúčastnit, přeji brzké uzdravení. Pokud by někdo z vás měl nějakou povedenou fotku a chtěl se o ni s námi podělit, můžete mi ji zaslat na bakaláře nebo klidně whatsapp, já bych ji přidala sem. 

A protože jsme se tento týden viděli, nebudu se moc rozepisovat. Jediné, co jsem zapomněla zmínit je, že nás v úterý navštíví mikulášská trojice s malou nadílkou. Děti klidně mohou přijít v nějakém čertovském převleku :-). A celý úterní den nás čeká projektová výuka na téma - Čertí škola

Zde malé shrnutí z třídní schůzky pro nepřítomné: 

  • vybírám 164Kč na prosincové akce (výstava, kino, houslový koncert)
  • doplnit do košíčku v lavici lepidlo či fixy na tabulku
  • připravit do penálu pero + náhradní bombičku ( už začneme psát perem)
  • bruslení na závodišti ( proběhne v lednu/únoru; zatím jsem dohledala informaci, že se tam bruslit bude, ale od kdy nevím..)
  • vánoční dáreček v hodnotě do 50Kč na vánoční besídku (děti mohou nosit zabalené do školy; dárek vhodný jak pro holku/kluka)

Přeji vám krásný víkend a dětem radostné sněhové dovádění :-) 

VB

2023-12-01

Předání slabikáře

Dneska jsme si udělali takovou malinkou slavnost k předání Slabikáře. Ale aby ten Slabikář děti nedostaly zadarmo, nachystala si naše průvodkyně, housenka Agáta, pro děti 9 úkolů. Za každý úkol děti Agátce vybarvily jeden čtyřlístek a poté ještě musely přečíst z kartičky 4 slova. Dobrou zprávou je, že všechny děti úkoly splnily na výbornou a dlouho očekávanou novou učebnici dostaly - a k tomu ještě malou sladkou odměnu :-). Prosím, aby si děti nové knížky doma obalily, a ty "staré" již nechaly doma. 

2023-11-21