Hezký víkend :-)

Měli jsme s dětmi velmi pěkný start do nového roku. Myslela jsem si, že začneme zlehka a pomalu, ale děti byly jiného ražení, takže jsme do toho opravdu skočili po hlavě. Moc všechny chválím, po prázdninách děti krásně čtou, někomu ty prázdniny opravdu prospěly... 

Příští týden nás čeká bruslení (ještě nemám od všech zprávu o účasti). Snad nám bude přát počasí... 

Krásný víkend všem :-) VB

2024-01-05

Veselé Vánoce

Vážení rodiče a milé děti, 

přeji Vám všem krásné a kouzelné Vánoce, dětem bohatého Ježíška a do nového roku hlavně hodně zdraví (a míru)... 

Celý týden byl už plný očekávání... O učení nemůže být řeč, ale i tak jsme byli pilní a snad nějaké výrobky děti donesly v pořádku i domů. 

O prázdninách si mají děti hlavně odpočinout od školy, užít si volno a dárečky. A pokud by někdy měly děti chvilku času a něco přečetly ve Slabikáři nebo malé Agátce, bylo by to prima! :-) 

Krásné Vánoce a moc děkuji za dárečky... 

Vendula Budinová

2023-12-22

Předvánoční týden

Máme za sebou trošku netypický a rozmanitý týden, který byl plný vánoční nálady. V pondělí v celé škole proběhl ne moc vánoční program o třídění odpadu "Tonda obal". Programem nás provedl pan Honza, který velmi poutavě děti vtáhl do tématu. Děti mohou využít web https://www.tonda-obal.cz/ a své znalosti procvičit. 

V úterý ráno měly děti ve třídě překvapení - vánoční stromeček a "vánoční" posezení v hnízdečkách. Toto uspořádání lavic je pouze dočasné, více jsme se tento týden zaměřili na skupinovou práci a čeká nás ještě nějaké vánoční tvoření, tak se nám tento typ sezení více hodí (reaguji na dotaz rodičů). A musím říct, že dětem to velmi svědčí. 

Jinak jsme tento týden udělali opravdu hodně práce, děti byly skvělé a fakt pilně pracovaly. Jedinou výtku bych měla k psaní v písance. Opravdu nehodnotím písmo, ale díky chybám jsem byla nucela přistoupit k horší klasifikaci. Dětem ale vždy písanky vracím a ukážu, co si mají zkontrolovat a na co si mají dát pozor... 

Ve čtvrtek jsme zkoušeli prostřít stůl a naučili jsme se poskládat ubrousek, děti to moc bavilo a těší se, že prostřou doma vánoční stůl :-). 

Mějte krásný předvánoční víkend 

VB

PS: Během víkendu pošlu na Bakaláře informace k příštímu týdnu (někdo se totiž nekouká sem). A připomínám dárečky pod náš stromeček.

2023-12-15

Bronzový adventní víkend

Tento týden jsme měli opravdu pestrý - v úterý nás navštívil Mikuláš s hojným zastoupením nebe i pekla. Děti byly od rána jako na trní - někteří se nemohly dočkat a jiní měly menší obavy. Nakonec to proběhlo všechno v naprosté pohodě. Popovídali jsme si s Mikulášem, děti zazpívaly písničku a od andílků dostaly "něco na zub". Více fotek z této akce naleznete ve fotogalerii školy zde. Neděste se ošklivých čertů, ti k nám do třídy měli dveře zavřené... A jen tato kouzelná návštěva opustila třídu, byli všichni hrdinové :-))) My jsme si v tento den taky lehce odpočinuli. Trošku jsme si hráli a peklo nám připravilo pár úkolů, jak na papír, tak i na chodbu (abysme se proběhli :-)

A dneska jsme měli taky odpočinkový den. Cesta autobusem proběhla úplně v pohodě (tam i zpět jsme přijeli všichni :-))), pak jsme se doslova proklouzali přes Pernštýňák do Mázhausu... Prohlídla začala povídáním o našich vánočních tradicích, pokračovala do nebe a poté jsme se sklouzli dolů do pekla. Tam jsme strávili opravdu hodně času, protože děti zasypaly pana průvodce hromadou otázek :-). Myslím, že akce byla velmi povedená. 

O víkendu mají děti úkol ze čtení a taky trošku psaní, aby Vám ukázaly, jak jim jde krásně psaní perem. 

Krásný druhý advetní víkend Vám i dětem :-) VB

2023-12-08

Zimní nadílka a poděkování za účast na zpívání - EDIT

OPĚT MÁM ZPRÁVU, ŽE MÁME VE TŘÍDĚ VŠI. PROHLÉDNĚTE DĚTEM VLASY, PROSÍM... (jsem to ve čtvrtek zakřikla :-( )

 

Prvně bych chtěla moc poděkovat za účast na rozsvícení vánočního stromečku a krásné vystoupení :-). Ačkoliv vím, že to nebylo moc slyšet (jako prý každoročně), dětem se vystoupení moc povedlo. A to nám bylo opakovaně slibováno, že to letos bude opravdu dobře ozvučené.... A marodům, kteří se nemohli zúčastnit, přeji brzké uzdravení. Pokud by někdo z vás měl nějakou povedenou fotku a chtěl se o ni s námi podělit, můžete mi ji zaslat na bakaláře nebo klidně whatsapp, já bych ji přidala sem. 

A protože jsme se tento týden viděli, nebudu se moc rozepisovat. Jediné, co jsem zapomněla zmínit je, že nás v úterý navštíví mikulášská trojice s malou nadílkou. Děti klidně mohou přijít v nějakém čertovském převleku :-). A celý úterní den nás čeká projektová výuka na téma - Čertí škola

Zde malé shrnutí z třídní schůzky pro nepřítomné: 

  • vybírám 164Kč na prosincové akce (výstava, kino, houslový koncert)
  • doplnit do košíčku v lavici lepidlo či fixy na tabulku
  • připravit do penálu pero + náhradní bombičku ( už začneme psát perem)
  • bruslení na závodišti ( proběhne v lednu/únoru; zatím jsem dohledala informaci, že se tam bruslit bude, ale od kdy nevím..)
  • vánoční dáreček v hodnotě do 50Kč na vánoční besídku (děti mohou nosit zabalené do školy; dárek vhodný jak pro holku/kluka)

Přeji vám krásný víkend a dětem radostné sněhové dovádění :-) 

VB

2023-12-01