Kontakty na školní psycholožku

pokud Vy nebo Vaše děti potřebujete pomoc či podporu školní psycholožky, neváhejte ji kontaktovat na tel. č. 734 643 688 nebo e-mailem na adresu hlavacova@zssvitkov.cz.

2020-03-30

PRAVIDLA domácí přípravy + termín zadávání

Vážení rodiče a milé děti,

naši pedagogové pro Vás připravili pravidla domácí přípravy. Termín zadávání je zpravidla pondělí a děti ho dostávají na týden. (naučte se svou práci naplánovat dle svých možností).

Snažte se tyto pravidla dodržovat a s naší i Vaší pomocí se pokusíme vše zvládnout tak, abychom všichni zůstali s "nervama" v pořádku.

Žáčci snažte se co nejvíce učit samostatně, aby rodiče, kteří jsou zaneprázdněni prací, mohli Vaše výkony již jen chválit a popřípadě kontrolovat!

PRAVIDLA domácí přípravy

1. Vstávej tak, abys mohl v 8:00 začít s přípravou (pro spáče max. v 8:30)
  2. Vymez si místo, kde se budeš učit.
  3. Připrav si kupičky podle jednotlivých předmětů (ty tam můžeš mít celou dobu karantény) a vytiskni si nebo opiš pokyny od učitele v daném předmětu a rozvrhni si, co uděláš každý den!
  4. Připrav si školní rozvrh na daný den
  5. Na každý předmět si vymez 25-40 minut (pokud budeš pracovat soustředěně, pravidelně, stihneš to)
  6. Vypracuj zadané učivo a pokud něčemu nerozumíš, poraď se nebo úlohu vynech, označ si, co nemáš vypracováno barevně (nebo jinak). Poraď se s učitelem (pomocí e-amilu, telefonicky, pomocí Bakalářů nebo oslov rodiče a své kamarády)
  7. Vypracovaná cvičení si odškrtni barevně, ať vidíš co máš za sebou a tzv. z krku!!! uffffff
  8. Dělej si mezi jednotlivými předměty přestávky jako ve škole, ale POZOR né delší jak 20 minut.
  9. Nezapomeň svačit a často pít (ale od práce moc neodbíhej, připrav si vše předem nebo popros rodiče)
  10. Pochlub se rodičům, co jsi za celý den udělal
  11. Nezapomeň si každý den zacvičit a pohrát si.

Nezapomeňte, že máte své spolužáky, kteří mohou potřebovat tvoji POMOC. Když nevíš, snaž se sehnat informace!!!

Pomáhejte si navzájem, sdělujte si co jste zvládli nebo co Vám nešlo.

Povzbuzujte se v práci, protože nejhorší je překonat se do práce vůbec pustit.

Nenechávejte vše na poslední chvíli - Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek!!!

Pomáhejte svým rodičům, kteří chodí ještě do práce.

Společnými silami vše ZVLÁDNEME A PŘEKONÁME !!!!

2020-03-23

Domácí příprava pro žáky + odkazy

jestliže nemáte možnost vyplnění, vytištění nebo všeobecně přístup k PC, prosím kontaktujte vyučující (telefonicky, e-mailem) a domluvte si postup předání domácí přípravy.

Domácí příprava je nedílnou součástí vzdělávání v této nelehké době a bude po dohodě s vyučujícími hodnocena a klasifikována.

Žádáme rodiče o důslednou konrolu dětí v přípravě a dodržování režimu.

Odkazy na on-line výuku: www.skolasnadhledem.cz , www.onlinecviceni.cz

Dále je spuštěno vysílání na ČT 2 - UČÍ TELKA v dopoledních hodinách.

vedení školy

2020-03-21

Hygiena - nošení roušek

Prosíme ty, kteří jdou do školy pro ošetřovné, pracovní mateiály apod., aby dbali na hygienická opatření a nosili roušku.

Jedná se o naši i Vaši bezpečnost!!!

Doufáme, že bude brzy lépe.

Děkujeme za pochopení.

2020-03-17

Přístavba školy

Přístavba školy pokračuje podle plánu.

2020-03-17