Pardubické pověsti v Krajské knihovně

V rámci českého jazyka navštěvují žáci školy programy v Krajské knihovně. Žáci 6. B měli v podzemí (na místě bývalých jatek) program na téma pardubické pověsti. Seznámili se s pověstmi o vzniku erbu Pardubic nebo pánů z Pernštejna. Foto zde.

2024-03-04

Kroužek šachu

KROUŽEK ŠACHU v ZŠ SVÍTKOV

DDM Alfa vytvořil v systému kroužek  za cenu 400,-/dítě/období duben-květen. (přijďte si vyzkoušet a uvidíte) Kroužek vedou zkušení hráči a reprezentanti v šachu.

Rodiče přihlašujte své dítě přes náš web (nutná předchozí registrace) na kroužek.

Odkaz přímo na kroužek zde: Dům dětí a mládeže ALFA Pardubice-Polabiny, Družby 334 | Kroužky | Šachy - ZŠ Svítkov (ddmalfa.cz)

Vytvořil jsem i videonávod, jak kroužek přihlásit, věřím, že většina rodičů si poradí, ale pro všechny případy posílám i ten (je dělán na náš interní kroužek šachů, takže je potřeba myslet na to, že přihlašovat na šachy, ale na kroužek v odkazu výše).

Odkaz na videonávod (nelekejte se, je na mém soukromém Youtube kanále): https://youtu.be/h3Riz3144HA

Tomáš Šimon
vedoucí oddělení tance a sportu

DDM ALFA, odloučené pracoviště DELTA
Družby 334, 520 09 Pardubice
www.ddmalfa.cz

2024-03-01

První pomoc s Českým červeným křížem

Žáci 8. ročníků prošli kurzem první pomoci s Českým červeným křížem. Děkujeme zdravotníkům z ČČK za přípravu a vedení kurzu. Foto z resuscitace zde.

2024-02-29

PLES SRPDŠ 1.3.2024, ceny do tomboly

Vážení rodiče a přátelé školy,

dovolujeme si Vás pozvat na školní ples, který se uskuteční v pátek 1. 3. 2024 v sále Kulturního domu v Srnojedech. K tanci a poslechu bude po celý večer hrát kapela Bravo.

Vstupenky bude možno zakoupit u třídních učitelů na základě vyplněných dotazníků, které Vám přinesou děti domů v následujících dnech. Cena vstupenky je 200,- Kč/osobu.

Rádi bychom Vás také požádali o dobrovolné dary do tomboly, které děti mohou nosit na sekretariát školy.

Pro Vaše případné dotazy jsme k dispozici na tel.čísle 776 720 944.

Děkujeme za Váš čas a v březnu se budeme těšit.

Za výbor SRPDŠ Klára Apeltauerová

pozvánka na ples 2024.pdf