Pozvánka na vánoční dílničky

2024-10-21

Přání ke 100 letům naší školy od pana Prof. MUDr. Romana Prymuly, CSc., Ph.D.

Vážené dámy a pánové, vážení pedagogové, milí žáci, rodiče a přátelé školy,

dovolte mi, abych vás všechny srdečně pozdravil při příležitosti 100. výročí založení základní školy v Pardubicích-Svitkově. Je to okamžik, který nás naplňuje pýchou a vděčností, neboť sto let existence školy není jen důkazem její dlouhověkosti, ale také jejího významu, odhodlání a schopnosti přizpůsobit se měnícím se podmínkám a potřebám společnosti.

Za uplynulé století se na této škole vystřídaly tisíce žáků, kteří zde nejen získávali vědomosti, ale také utvářeli své osobnosti, nacházeli přátelství a prožívali nezapomenutelné okamžiky. Chtěl bych dát hold všem těm, kteří stáli u jejích počátků, a zároveň všem, kteří se zasloužili o její rozvoj a fungování až do dnešních dnů.

Každá škola je především o lidech – o učitelích, kteří předávají své vědomosti a zkušenosti, o žácích, kteří jsou ochotní se učit a hledat nové cesty, a o rodičích, kteří školu podporují a vytvářejí pevný most mezi školním a rodinným životem.

Sto let je dlouhá doba, během níž se změnilo mnohé, ale jedna věc zůstává neměnná – úsilí o to, aby škola byla místem, kde se každý cítí dobře, kde má každý šanci uspět a kde se každý může rozvíjet. Jsme vděční všem, kteří byli a jsou součástí této školy – učitelům, zaměstnancům, rodičům a samozřejmě našim žákům. Všichni tvoříme společně tento příběh, který se píše již celé století.

Při této příležitosti bych rád poděkoval nejen současným pedagogům a pracovníkům školy, kteří každý den přispívají k tomu, že škola žije a rozvíjí se, ale i těm, kteří zde působili v minulosti. Vaše práce, vaše oddanost a vaše úsilí vytvářet školu, která je nejen místem učení, ale také místem, kde se žáci cítí šťastní a motivovaní, jsou neocenitelné. Vaše úsilí žije v každém studentovi, který prošel těmito dveřmi. Sám jsem zde strávil krásných 6 let a nikdy ve svém profesním životě jsem si nemohl stěžovat na vzdělání, které mi škola dala.

Milí žáci, vy jste budoucností této školy a každého dne svým úsilím a nadšením dokazujete, že naše škola má před sebou ještě mnoho úspěšných let. Vaše sny a ambice, vaše touha poznávat svět a vaše vzájemná podpora jsou tím, co dává této škole smysl.

Dovolte mi, abych zakončil svou zdravici přáním. Přeji této škole dalších sto let naplněných úspěchy, spokojenými žáky a oddanými učiteli. Ať i nadále zůstává místem, kde se nejen učí, ale i žije, kde vznikají celoživotní přátelství, kde se plní sny a kde každý najde své místo.

Děkuji vám všem a přeji krásné oslavy tohoto významného výročí!

Prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D.

Žák školy v letech 1972-1978

2024-10-18

Oslavy 100 let Základní školy Pardubice – Svítkov

Srdečně všechny zveme na oslavy 100 let od otevření svítkovské základní školy, které proběhnou v pátek 18. října a v sobotu 19. října. V tuto dobu bude škola otevřena pro veřejnost. Mimo jiné pro vás připravujeme workshopy, výstavu prací našich žáků, retro koutek s ukázkami historických školních pomůcek a fotografií z historie školy.

Harmonogram oslav:

Pátek 18. 10. 2024

11:00                               Slavnostní otevření školy

11:00 – 18:00                  Den otevřených dveří s workshopy

12:00 – 12:30                  Vystoupení dětí v tělocvičně školy

14:00 - 16:00                  Kroniky ze státního archivu ve školní knihovně

16:00 – 16:30                  Vystoupení dětí v tělocvičně školy

Sobota 19. 10. 2024

9:00 – 12:00                    Den otevřených dveří s workshopy

Sledujte nás také na: instagramu a facebooku

2024-10-16

Sběr papíru

Čtvrtek 24. 10.    14:00 - 17:00

Pátek   25. 10.       7:00 - 8:00

Sbíráme noviny, časopisy, letáky, kancelářský papír.

Kartony sbíráme, ale nevážíme.

2024-10-11

Ekologický pobyt v Oucmanicích 6. A

Ve dnech 23.9.-25.9.2024 se žáci 6.A zúčastnili osobnostního kurzu - Kousky přírody v Ekocentru Oucmanice. Celý program byl propojen seznamovacími, tvořivými, týmovými hrami a také aktivitami na stmelení kolektivu a osobnostní rozvoj. Zažili jsme spousty zábavy a žáci si odnesli hezké vzpomínky a novou energii do nadcházejícího školního roku 2024/2025. Fotografie zde.

2024-10-10