Vánoční dílničky

Srdečně Vás zveme na Vánoční dílničky, které proběhnou v sobotu 9. 12. 2023 od 8:30do 12:00 v jídelně naší školy.

Vstupné: dospělí 50,- Kč, děti zdarma

Přineste si s sebou: nůžky, lepidlo, malou tavnou pistoli, pastelky, mince

2023-11-29

Vyjádření k plánované stávce

dne 27. 11. 2023 vstoupí velké množství mateřských, základních a středních škol do stávky.

Naši zaměstnanci se jí aktivně nezúčastní. To však neznamená, že nesouhlasíme s hlavními

cíli této stávky. Stávku podporujeme z následujících důvodů:

·    Nechceme, aby narůstal počet žáků ve třídách.

·    Nechceme, aby se omezila výuka v menších skupinách.

·    Nechceme, aby naše kuchařky, školníci a uklízečky odcházeli, protože jejich už tak nízký plat budeme muset ještě snížit.

·    Nechceme přijít o asistentky ve třídách, protože jejich práce se za ta léta nastavené inkluze výrazně zkvalitnila
a my je pro diferencované vzdělávání nutně potřebujeme.

·    Nechceme spojovat třídy, protože přijdeme o financované hodiny ze státního rozpočtu.

Škola zůstává v normálním provozu včetně školní jídelny a školní družiny.

Ing. Monika Dobruská, ředitelka školy

2023-11-23

Východočeské divadlo Pardubice

Žáci 6., 7. a 8. ročníků opět navštívili Východočeské divadlo Pardubice. Parodická crazy komedie Velká bankovní loupež ohromila všechny diváky nejen svým humorem, originálními nápady, skvělou hudbou, ale především úžasnými hereckými výkony. Těšíme se na další zajímavá představení VČD.

2023-11-23

Netradiční video reportáž z chrudimských ZDRAVOhrátek aneb Za kamerou stál deváťák Adam

Z každých ZDRAVOhrátek pořizují organizátoři krátké, zhruba dvě a půl minuty trvající video reportáže, které zachycují atmosféru akce i úsilí školáků při plnění připravených úkolů. Ty poté umisťují na facebookovém profilu projektu. Při letošní premiéře šestého ročníku na Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim však získali nečekaného, ale výkonného pomocníka.

Akce se totiž zúčastnil jako host také Adam Vejnar, žák deváté třídy Základní školy z Pardubic-Svítkova. Na návštěvu se vybavil filmovou kamerou, ale nechoval se jako paparazzi. Po celou dobu trpělivě provázel své vrstevníky, kteří se přišli seznámit s chrudimskou „zdravkou“. Nikam se nevnucoval, nepletl a nepřekážel. Naopak, veškeré dění nenápadně pozoroval a stále natáčel.

Výsledkem jeho snažení je pozoruhodná a určitě vydařená reportáž! Natočený materiál sestříhal do dvou minut a devětatřiceti vteřin. Stihl přitom zaznamenat průřez všemi šesti speciálními stanovišti a zaznamenal na nich vše podstatné. Snímek hodně oživila jeho schopnost pořídit efektní polodetailní i detailní záběry a maximální soustředění na emoce účastníků ZDRAVOhrátek. Celý snímek navíc podbarvil dynamickou hudbou, a když to mělo smysl, přidal i zvukovými efekty.

Kdo ví, jednou bude možná z Adama s přezdívkou Vejny dobrý youtuber, kameraman nebo režisér. Pod značkou „Edit by Vejny“ už si založil na YouTube svůj kanál. Zatím na něm má pouze jeden příspěvek z pražských závodů Red Bull káry, ale další tam budou nepochybně přibývat. Chrudimské ZDRAVOhrátky ukázaly, že má rozhodně talent.

Video reportáž je už na Facebooku ZDRAVOhrátek a lze ji zhlédnout pod tímto proklikem:

2023-11-21

Stromy na Paletě

V listopadu pokračoval společný projekt ekocentra Paleta a ZŠ Svítkov. Pro žáky 6. B byl opět připravený skvělý podzimní program na téma stromy. Foto zde.

2023-11-15