Listopadové soutěže

V listopadu se naši žáci měli možnost zapojit do celé řady soutěží. Probíhal Bobřík informatiky, soutěž ve finanční gramotnosti a IT-SLOT.

Soutěž Bobřík informatiky je určena žákům 3. – 9. tříd základních škol a studentům středních škol. Soutěžící jsou rozděleni do kategorií podle toho, jaký ročník školy navštěvují. My jsme soutěžili ve čtyřech kategoriích. Výsledky si můžete stáhnout pod tímto článkem.

IT – SLOT je vědomostní soutěž pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti IT. V časovém limitu 30 minut měli soutěžící vyřešit 25 úkolů. Nejlépe zabodoval Radim Cirkl z 9.A s velice pěkným ziskem 20 bodů, ale na postup to nestačilo.

V soutěži Finanční gramotnost soutěžili žáci ve dvou věkových kategoriích:

I. kategorie – 4. - 5. třída

II. kategorie – 6. - 9. třída

Ve školním kole soutěžili jako jednotlivci. Tři nejlepší v každé kategorii se stávají členy školního družstva, které bude soutěžit týmově v okresním kole.

V první kategorii postupuje do okresního kola tým:

Martin Šabouk z 5.B, Lukáš Meduna ze 4.B a Nela Štarhová z 5.B

Ve druhé kategorii postupuje do okresního kola tým:

Milan Grundza z 9.B, Tomáš Vávra z 9.B a Nikola Čermáková z 8.A

Účastníkům všech tří soutěží gratulujeme a budeme držet palce postupujícím.

Bobřík informatiky.pdf
2023-12-04

Vyhlášení vítězů fotografické soutěže

Ačkoli je dnes první zimní den dle kalendáře, vyhlašujeme vítěze podzimní fotografické soutěže na téma houby. V kategorii 4. - 6. tříd vyhrála Vanessa Kolářová ze 6. B a v kategorii 7. -9. tříd zvítězila Klára Zemanová ze 7. A.

2023-12-01

Soutěže S-Robot a PC-ák

Ve středu 29. listopadu nás reprezentovalo 11  žáků z 8. a 9. tříd na dvou soutěžích, které každoročně organizuje SPŠE v Pardubicích.

V soutěži S-Robot mají dvoučlenná družstva vyrobit ze stavebnice LEGO MINDSTORMS EV3 nejrychlejší vozítko. V soutěži PC-ák mají jednotlivci vytvořit grafický návrh, prezentaci či plakát na zadané téma.

Se svým vozítkem obsadili v soutěži S-Robot Zdeněk Blažek a Tomáš Holas z 9.B 3. místo. V soutěži PC-ák byli úspěšní Adam Hoza z 8.A, který se svým plakátem získal 2. místo, a Viktorie Pavelková z 8.B, která získala 2. místo za svou prezentaci. Jejich výtvory si můžete prohlédnout ZDE

Gratulujeme a všem zúčastněným soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy. Fotografie našich reprezantantů naleznete zde.

2023-11-30

Den otevřených dveří

V úterý 12. prosince Vás zveme na Vánoční den otevřených dveří. Škola pro Vás bude otevřená od 7:50 do 13:30 hodin

Těšíme se na Vaši návštěvu

2023-11-29

Vánoční dílničky

Srdečně Vás zveme na Vánoční dílničky, které proběhnou v sobotu 9. 12. 2023 od 8:30do 12:00 v jídelně naší školy.

Vstupné: dospělí 50,- Kč, děti zdarma

Přineste si s sebou: nůžky, lepidlo, malou tavnou pistoli, pastelky, mince

2023-11-29