Vánoční dílničky

Vánoční dílničky, které se konaly v sobotu 9. prosince, opět přilákaly nejen malé, ale i velké nadšence pro tvoření. Maminka, která vyráběla mýdla a míchala ovocné čaje,  věnovala výdělek 1000 Kč pro Unicef na obědy pro děti, 500 Kč na nákup nocleženek pro lidi bez domova a 500 Kč na útulek pro stará a týraná zvířata.

Všem rodičům i jejich dětem děkujeme za finanční příspěvek na tvoření, za krásné dopoledne a za skvělé nápady.

Těšíme se na další rok!

Fotografie z akce si můžete prohklédnout ZDE

2023-12-14

Den otevřených dveří

Dne 12. 12. proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Do tříd tak zavítali rodiče našich žáků, ale také bývalí učitelé svítkovské základky. Děkujeme všem za milou návštěvu. Foto zde

2023-12-12

Nová školní kolekce volnočasového oblečení

Pro naši školu vytvořila firma Schools United s.r.o. vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení. Náhled si můžete prohlédnout na přiloženém plakátku a je možné si ji aktuálně objednat na e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/zssvitkov/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 4.1.2024. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z nové kolekce radost!

2023-12-08

Školou chodí Mikuláš

Se svatým Mikulášem dnes chodil rekordní počet andělů a čertů. Foto zde

2023-12-05

Listopadové soutěže

V listopadu se naši žáci měli možnost zapojit do celé řady soutěží. Probíhal Bobřík informatiky, soutěž ve finanční gramotnosti a IT-SLOT.

Soutěž Bobřík informatiky je určena žákům 3. – 9. tříd základních škol a studentům středních škol. Soutěžící jsou rozděleni do kategorií podle toho, jaký ročník školy navštěvují. My jsme soutěžili ve čtyřech kategoriích. Výsledky si můžete stáhnout pod tímto článkem.

IT – SLOT je vědomostní soutěž pro žáky 8. a 9. tříd v oblasti IT. V časovém limitu 30 minut měli soutěžící vyřešit 25 úkolů. Nejlépe zabodoval Radim Cirkl z 9.A s velice pěkným ziskem 20 bodů, ale na postup to nestačilo.

V soutěži Finanční gramotnost soutěžili žáci ve dvou věkových kategoriích:

I. kategorie – 4. - 5. třída

II. kategorie – 6. - 9. třída

Ve školním kole soutěžili jako jednotlivci. Tři nejlepší v každé kategorii se stávají členy školního družstva, které bude soutěžit týmově v okresním kole.

V první kategorii postupuje do okresního kola tým:

Martin Šabouk z 5.B, Lukáš Meduna ze 4.B a Nela Štarhová z 5.B

Ve druhé kategorii postupuje do okresního kola tým:

Milan Grundza z 9.B, Tomáš Vávra z 9.B a Nikola Čermáková z 8.A

Účastníkům všech tří soutěží gratulujeme a budeme držet palce postupujícím.

Bobřík informatiky.pdf
2023-12-04